Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012

19.12.2012

Páníčkové teda pěkně kašlou na údržbu stránek, co? Takže letem světem za těch šest týdnů zpátky - panička opakovaně navštívila Fleur i Alfíka, dvakrát nás odložila z důvodu lyžování, ale teď na vánoce nás prý už vezme s sebou na běžky, pokud tedy bude sníh. Já doufám, že bude, protože koupání po blátivých vycházkách mě teda fakt nebaví.

Panička taky občas kouká po ženichovi pro Mrože, ale pořád se nemůže rozhodnout, tak nás ještě chvíli bude napínat. 

Koukněte na pár fotek Fleur a Alfíka.

fleur_mycka.jpg 

alf_08.jpg

7.11.2012

Dnes jsme dostali zprávičku a spoustu krásných fotek od Abbey, děkujeme páníčkům - roste z ní krásná psí slečna, ostatně koukněte na obrázek  Už se kamarádí i s kočkou, takže se v nové rodině zjevně plně zabydlela.

abbey-040.jpg

5.11.2012

Tenhle víkend byl opět plný výstavních zážitků, těch pozitivních i těch méně pozitivních - Hollitka poprvé po štěňátkách a poprvé ve třídě šampionů nebyla ještě úplně ve formě, ale i tak dostala v sobotu celkem hezký posudek a V3. Ambra v sobotu v mezitřídě urvala svého druhého CACe, v neděli se bohužel bála paní rozhodčí Brožové, tudíž se nechtěla předvádět a má tedy za předvedení VD.

Ale i tak byla neděle veskrze pozitivní - přijela se na nás kouknout panička naší Allegry (Fleur) a budoucí majitelka Beautiful Meggie v jedné osobě. Fleur se bohužel nemohla účastnit osobně, protože ještě není očkovaná, ale aby se nezlobila, že ji nechali doma, dostala koupit nádherný obleček - koukněte. Také přidávám fotku Fleur ve výstavním postoji, je prostě nádherná.

dsc_0147.jpg  

dsc_0141.jpg

22.10.2012

Tuto sobotu odjela do nového domova poslední pinčí slečna a máme tedy teď zas na pár měsíců klid (příští rok se chystáme nakrýt v létě Mrože a možná na zimu znovu Barču). Děkujeme novým páníčkům za zprávy a fotky. Koukněte, jak se mají Alfík a Allegra (Fleur).

alf.jpg

fleur.jpg

11.10.2012

Ufff, tento týden úspěšně proběhla kontrola vrhu našich A pinčů a o víkendu se začnou rozjíždět do nových domovů. Ne že bychom se na to zrovna těšili, ale aspoň se zas jednou v noci vyspíme (dnes v noci například panička nespala skoro vůbec, protože štěňata vyrazila do odboje pod heslem "dost bylo spaní" a celou noc šounila po ložnici a kousala věci, případně se snažila prořvat do postele. Paniččiny nervy obstály, ale dneska vypadá jak smrtka.

Také se nám ozvali páníci od Andy (nyní Ami) a od Amy, oběma holčičkám se daří dobře, přikládám nějaké fotečky. Jak můžete vidět, Andy je vyloženě venkovní hlídač 

andy1.jpg

amy1.jpg

23.9.2012

Už z toho, jak dlouho se tu nic neobjevilo, můžete tušit, jak dávají mimina páníkům zabrat. A teď pár dobrých zpráv - dneska jsme se domluvili s páníčky pro poslední volnou hovawartku Amy. Všichni hovíci tak mají skvělé, milující páníky. V pátek nám taky konečně dorazily průkazy původu, takže v pondělí je budeme páníčkům posílat. A nakonec ještě aktuální fotečky Aaronka, je to fakt velký krasavec, jsme rádi, že se mu daří dobře.

aaron-047.jpg

aaron-093.jpg

8.9.2012

Všechna štěňátka rostou jak o život. Andy a Amy už začínají být samá ruka samá noha a moc už by potřebovaly nové páníčky. Stále hledáme...

Pinčata už několik dní poctivě přikrmujeme a je to teda znát, i když to s nimi nemá panička moc jednoduché, protože z mističky papká jenom Abbey. Allegra tvaroh s piškoty taky miluje, ale přece se nebude nemáhat - jen ať jí to panička hezky nandá až do tlamky. No a Alfík? Ten by nejradši pořád cucal mámino mlíko a příkrm se mu musí zatím nutit. Taky už ho obě holky přerostly... Brzy přibude do společného pinčího alba pár fotek a video z prvního krmení.

Začínají se taky trošičku ukazovat první povahové rysy - Allegra věrna svému jménu vesele pobíhá po bytě, pořád zkoumá a vrtí ocáskem. Abbey je klidnější, o to však přítulnější. A rozhodně není líná se nažrat. A Alfík? Tak ten si užívá své královské postavení jediného muže ve smečce - nechává se olizovat, okusovat, oňufávat, krmit - a nezapomíná se u toho důležitě tvářit  

Včera jsme také celé smečce stříhali drápky a dneska znovu odčervíme hovíky, aby obě holky mohly příští týden na třetí očkování.

1.9.2012

V albech jednotlivých pinčích štěňátek jsou přidány čerstvé fotky.

27.8.2012

Hollitčiny ještěrky se mají čile k světu, už se jim začínají rozlepovat očíčka. Takže už brzy se můžeme těšit na roztomilá modrá kukadla. Co teda musím říct, že rozhodně nejsou líní se nažrat - já se té Hollitce divím, že se na ně nevykašle 

26.8.2012

Děkuju majitelce našeho Akima (teď už Ronyho) za milé zprávy o našem štěníkovi a přikládám pár fotek.

akim_mic.jpg

akim_hlava.jpg

akim_moudry.jpg 

24.8.2012

Ještěrky přibírají pod odborným dohledem jejich vzorné matky jako o život - Alfík má již osmý den dvojnásobek své porodní váhy (normálně by to mělo nastat až desátý den), holčičky jsou maličko střídmější, ale už mají obě také přes 300g. Tenhle víkend je budeme pozorně sledovat, mohli by už všichni začít otvírat očka. I když pozorovat tedy asi bude spíše panička, protože nás psy Hollitka k prckům nechce vůbec pouštět.

19.8.2012

Budu se nad sebou muset zamyslet - Hollitka se o ještěrky tak vzorně stará, že je mi z toho až stydno - já furt hledala, jak si od nich odpočinout a Hollitku musejí od nich tahat násilím a ještě vypadá, že si to kojení faaaaaakt užívá... Ona byla vždycky divná  Páníci už taky zprovoznili stránky vrhu v sekci Štěňátka, tak koukněte na první fotky a váhovou tabulku.

17.8.2012

Jsem to včera přivolala - dneska v noci Hollitka porodila tři slůňata v tomto pořadí - červená holka (170g), černý kluk (174g) a černá holka (184g).

16.8.2012

Holly má břicho jako pekáč buchet, a to do posilovny ani nepáchne... Kdyby už chtěla ty ještěrky vyprdnout, už se ani nemůže sama umýt. Naštěstí jí Mrož obětavě pomáhá 

dsc05126.jpg

13.8.2012

Tak už jsou 4 lumpíci pryč a Holly má břicho jak ... no koukněte sami

dsc05011.jpg

26.7.2012

Koukněte jak Hollitce roste  bříško

 dsc04852.jpg

18.7.2012

Museli jsme začít "mrňata" vážit na normální váze, protože ta kuchyňská už je neunesla! Blondýna Andy už váží stejně jako Hollitka, zachvilku ty pinče převálcujou  Jsem na ně hrozně pyšná.

16.7.2012

Tady někdo závidí, že jsem středem pozornosti!!! Hollita chce okupovat tyhle stránky, takže se nechala zbouchnout, aby se tu psalo o ní. Ale to se mýlí, si jako myslí, že když má v břiše čtyři ještěrky, že ji sem pustím. To teda ani haf 

13.7.2012

Pomoooooc! Piraně už mají zuby jako žiletky a já už je nechci krmit. Jenže páníci se zlobí, protože přijedou domu, já mám cecky plné k prasknutí a prckové mají hlad. A protože mají páníci větší sílu, tak mě vždycky "přemluví" a ještě je tak třikrát denně nakrmím, no... Ale naštěstí tvaroh s vločkami či piškoty nebo namočené granule žerou s chutí a hlavně přibírají, takže to snad funguje a brzo mě něchají páníci na pokoji.

8.7.2012

První nenažranec má přes dvě kila - nečekaně je to blondýna Andy, která opravdu není líná se nažrat. Ale Amy jí zdárně sekunduje, do dvou kil jí chybí jen 30 gramů. A malá Aisha úspěšně stahuje náskok ostatních štěňat, už má jen o 20% míň než nejbližší těžší (při porodu to bylo o 40%). Hurá!

4.7.2012

Všichni prckové už mají úplně otevřené oči, což je super. Ale hlavně, všichni už běhají po všech čtyřech jak dostihoví koně - to už tak super není, nemám prostě šanci před nimi utéct. Ale přes to všechno mám obrovskou radost - malá Aisha už má více než kilo, k přikrmování se postavila velmi zodpovědně a všechny ostatní začíná dotahovat 

1.7.2012

Mimina výrazně zpomalila přibývání hmotnosti, a tak jsme dnes museli začít přikrmovat...Oni by furt žrali a já už chci lítat na zahradě, tak kde mám taky tolik mlíka brát, že jo. Napoprvé měli víc mlíčka na sobě než v sobě, ale pochopili to všichni a odpoledne při druhém pokusu už to bylo výrazně profesionálnější. No ona je jim taky trochu velká ta miska, tak je samozřejmě pohodlnější si do ní prostě vlézt Video najdete na rajčeti hned zítra, páník ho tam musí ještě nahrát. Ráno taky zvážíme, abychom viděli, jestli to zafungovalo...

28.6.2012

První vetřelec dnes otevřel oči - docela překvapivě je to ta nejmenší, znakatá holčička. Má krásná modrá kukadla, už aby je taky začala používat... Snad zítra prozřou i ostatní Ráno taky panička vážila, skoro všichni už mají přes kilo.>

27.6.2012

Včera večer páníkové museli vyměnit piraňám rozlišovací bavlnky za regulérní obojky, protože porodní bavlnky už jim byly malé. V přehledové i váhové tabulce najdete informaci o nových barvách.

A páník byl tak hodnej, že dneska skočil na plemennou knihu a Hollitka už je tedy oficiálně Českým Šampionem. Gratuluju!

26.6.2012

Tohle nejsou vetřelci, to jsou normální piraně! Tahaj mě za ceciky, jak kdyby to bylo splachovadlo, jau, to bolí! Ale panička říká, že to musím vydržet, že jim to vyloženě prospívá - máme prvního, resp. první vetřelkyni přes kilo - plavá holčička má 1040g I ta nejmenší už téměř zdvojnásobila váhu, takže vše běží, jak má. Včera taky panička nakoupila hromadu věcí na odčervení, že prý o víkendu to do nás všech nacpe. Domluvila se taky s moc milým panem doktorem v Mělníce (MVDr. Marada), že budeme jezdit  k němu, protože ten věčný spěch, fronty a další ústrky ze strany slánského pana doktora už nechceme snášet.

24.6.2012

Aby to tady nebylo pořád všechno jen o mně, tak pár dobrých zpráv z Brna, kam dneska ráno odjely obě pinčice. Ambrušku vystavovala opět Anežka a tentokrát velmi úspěšně - Ambruška má nejen CAJC a BOJ, ale zejména krásný posudek. No a Hollitka má CAC a resCACIB, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Je fakt dobrá, asi se budu muset nad svým negativním vztahem ke kousání zamyslet, taky chci být šampionem! Holčičkám gratuluju a možná je za odměnu už příští týden pustím kouknout na štěňata.>

22.6.2012

Mimina krásně přibírají, koukněte na váhovou tabulku v sekci Štěňátka. Máme už také dva vážné zájemce - na plavého chlapečka Aarona a na holčičku Aimy (tenhle víkend se budoucí panička rozhodne, kterou barvu si vybere).

20.6.2012

První fotečky byly umístěny na web, koukněte se, jak jsou krásní, vetřelci moji 

19.6.2012

Ahoj všichni kdo mě sledujete. V noci jsem porodila 6 krásných rošťáků - 4 holky, 2 kluky. Všichni se mají k světu. Jsem unavená, ale vzorně se o ně starám - říkají páníčci  Fotky, váhy apod. naleznete v sekci "Štěňátka" nebo ZDE

Páníčci ještě neměli moc času, žádný jsem jim zatím nedala, tak je lenochy omluvte, fotky a informace dodají hned jak jim dám trošku prostoru.

17.6.2012

Tak Holly už je zpátky, prý nechápe, proč já jsem se tak bránila, jí se prý krytí mooooooc líbilo, dala si to hnedle dvakrát, aby prý nějaké ještěrky určitě přivezla. Já jsem ráda, že je zpátky panička, bez ní by ten porod byl asi fakt porod Ještě jí budu chvilku napínat, za trest, že tu tak dlouho nebyla, ale zas ne moc dlouho, protože už se přes to břicho nemůžu ani pořádně umýt, natožpak honit holuby a kočky (dnes je to 62 dní)... Tak mi držte pěsti, ať to dobře zvládnu.

15.6.2012

Už se mi to blíží, malé vetřelce očekávám poslat na svět během víkendu . Holitka je už v Budapešti a dneska uvidí svého ženicha. Doufám, že dopadne jako já a nebudu v tom tak sama 

5.6.2012

Přátelé, kamarádi, tohle bude masakr - Hollitka začala hárat a termín krytí vychází stejně, jako můj termín porodu. To jsem teda zvědavá, jak to panička udělá, když já ji chci mít v téhle chvíli u sebe a páník nechce jet krýt do Maďarska, protože se s Maďarama nedomluví. Ale panička si určo poradí a já aspoň nebudu smutná, až moji vetřelci půjdou do světa, protože budu moct pomáhat Hollitce s těmi jejími.

3.6.2012

Tenhle víkend jsem původně měla zůstat sama doma, ale páníkům mně bylo líto, tak mě vzali na návštěvu ke kamarádům s sebou. Nechali mě tedy na zahradě a na kola jeli beze mně, ale ještě že tak - chudinky pinčice uběhly 30 kiláků vedle kola, to bych chcípla, i kdybych neměla v břiše vetřelce... Tohle teda bylo v neděli, v sobotu se prckové byli podívat s paničkou na speciální výstavě pinčů. Panička s sebou vzala Anežku (dceru od kamarádů), aby vystavila Ambrušku - holky spolu byly prvně, jak znáte Ambru hysterku, umíte si asi představit, jak to vypadalo, takže Ambruška bohužel dostala VD, ale zato Hollitka se teda pochlapila - ve třídě vítězů V1 CAC a Vítěz speciální výstavy! O BOBa ji porazil Césárek, takže to ani není žádná prohra, když vezmeme v úvahu, že paní rozhodčí se aspoň chvilku opravdu rozhodovala, komu to dá. Hollitko, gratuluju 

1.6.2012

Koukněte jak pěkne kynu 

obrazek.jpg

30.5.2012

A je to tady . Ode dneška je i ten malej černej zmetek junior šampionem -  Jch. AMBRA Vytunie

27.5.2012

Prckové se dneska vypravili na výstavu do Litoměřic. Měli jsme trošku obavy, protože posuzovala paní Jandová, předsedkyně druhého pinčího klubu, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Ambruška získala třetího CAJCe a splnila tím podmínky pro udělení titulu Český Junioršampion. Holly bohužel skončila druhá, ale s hezkým posudkem a hodnocením V2, res.CAC. Je vidět, že už je dospělá a už opravdu hezky vypadá... Jenom holt ji to předvádění moc nebaví, takže oproti ostřílené harcovnici Freye z Iru neměla moc šancí (Freya je teď fakt pěkná, říkala panička...).

23.5.2012

Tááák, už jsem tlustá jako prasátko, a to mám před sebou ještě víc než tři týdny... Už jsem překonala období nechutenství a teď žeru jak nezavřená  Už se těším, až je vyprdnu... Panička říká, že se těšit nemám, protože pak to bude ještě horší... No uvidíme, hlavně aby si ty vetřelce někdo koupil, než se do nich panička zamiluje a všechny si je nechá - budou totiž skvělí po mně a to se pak špatně odolává

15.5.2012

Držte mi palečky, jdu dneska na sono, jestli mám v břiše vetřelce... Panička si myslí, že jo, protože jsem prý jinačí a žeru ještě hůř než normálně... Nevim, jestli se mám těšit... Ale zas kdybych je v bříšku neměla, tak bych musela v sobotu na pochod Praha - Prčice, takže radši snad ať je mám 

Hurááááááááááá, na pochod Praha - Prčice nemusím, protože mám v bříšku vetřelců jako psů - pan doktor jich napočítal pět a pak říkal, že víc už nemá cenu počítat... Tak se těšte a pište, všichni zájemci o štěňátka, ať mi ti fakani nezůstanou na krku.

5.5.2012

Dneska mě panička nechala doma a s prckama si někam odjela - určitě na nějaký super výlet. Strašně jsem záviděla... Teď už jsou ale zpátky a já nezávidím už vůbec - prý byly zase na výstavě... A Hollitka se ještě ani nevystavovala - no úplně zbytečný den, nemyslíte? Mrožulka ale byla šikovná, získala svého již druhého CAJCe - tak schválně, jak dlouho budou čekat na toho třetího 

17.4.2012

V neděli jsem měla svůj den a tak jsme s paničkou vyrazily směr Dayton Sun = směr Jaroměř. Počasí, že by psa nevyhnal, ale to my hovawarti máme rádi, aspoň nám není horko... S Daytonem jsme si byli moc sympatičtí, tak jsme se hned chtěli do toho pustit, jenže ani jeden z nás pořádně nevěděl jak. Po dlouhém snažení, kdy už Daytona bolely slabiny tak, že nemohl ani chodit, jsme to museli vzdát. Panička nahonem volala do Tábora Darcymu. Darcy i panička naštěstí měli čas hned v pondělí, takže včera jsme s paničkou zase vyrazily, ale tentokrát "jenom" do Tábora. Pršelo, zima byla, chvílemi padal i sníh... Ale panička bezpečně dojela... Darcy je ovšem velký sympaťák. Chvilku jsme se tedy oťukávali (přeci jen po nedělní zkušenosti jsem byla dost rezervovaná), ale pak jsem si řekla, že bez toho štěňátka asi nebudou a trpně jsem mu podržela - podle jsem u toho ale ta správná místa schovávala pod chlupy, zatínala všechny svaly - zkrátka pasivní obrana na jedničku s hvězdičkou... Nebudu to prodlužovat - jsem ostříhaná, utahaná jako pes a nakrytá  Panička fňuká, že jí taky bolí záda a krk, jak mě musela přidržovat, ale uznejte, že já jsem na tom hůř! Ale zase jsem dostala vařenou večeři, to bych asi jezdila krýt i častěji 

7.4.2012

Původně jsem chtěla psát o skvělém úspěchu Ambrušky minulý víkend na výstavě v ČB - poprvé v mladých a hnedle CAJC a hlavně BOJ ze čtyř mlaďochů!!! Ale panička tady akorát začla skákat radostí, že za mnou zůstávají na zemi červené kapky. Nevíte, proč má takovou radost, že HÁRÁM? Takže začíná panika, páník vymýšlí porodní bednu, panička začíná sepisovat inzeráty... A já se těším na Daytona, na fešáka   Panička by teda ráda, aby začala i Hollitka, třeba se nechá ode mně inspirovat...

14.3.2012

Stále neháráme, my si to totiž opravdu necháváme, až bude páník doma sám a panička bude někde na školení Dobrá zpráva ale je, že páníci konečně vložili do sekce výstavy naše výsledky z Brna. Jinak teď, když už nepotřebuju chodit na výstavy, jsem se rozhodla, že páníkům natruc krásně zmohutním a nechámi si narůst chlupy, aby byli naprdnutí - a jsou 

21.2.2012

Ani jedna z nás stále nehárá. Kupodivu ani Mrož, i když už jí bylo devět měsíců a ve všem ostatním (včetně zlobení, ničení věcí a skákání) je napřed... Zato se všechny poctivě vzděláváme. Tedy vlastně vzdělávají se páníci a my jim jen děláme radost tím, že spolupracujeme - tento víkend jsme byli všichni společně na semináři pozitivní motivace vedeném Martinou Klimešovou. Dokonce i já jsem zjistila, že mě tenhle přístup baví a začala jsem nabízet paničce chování takovým způsobem, kterému by ani jedna z nás nikdy nevěřila

Taky dělám velké pokroky s kousáním, teď v pondělí se Luboš nechal slyšet, že už na mě může být drzejší a že už bych pomalu potřebovala většího peška... Moc se mi tedy nelíbilo, co na to říkala panička, ale asi se tomu stejně nevyhnu - prý když jsem před obranami zavřená doma celý den v kotci, mám potom víc energie a spolupracuju...

7.2.2012

V mezičase pilně cvičím a zapomínám se ozývat... Jsem strašně mazlivá, takže už budu brzy hárat. Panička říká, že se prý mám těšit... No já se teda netěším, je to vždycky hrůza, do postele nesmím, v kotci mě zavíraj...

Tenhle víkend jsme byli s páníčky zase v Brně, já měla v sobotu volníčko, protože posuzovala Jana Svobodová, které se nelíbím. Holky posuzoval švédský pan rozhodčí Ericsson a bylo to Waterloo ze vším všudy, a to pro všechny české pinčaře. Veškeré CACe dostali ruští pejsci, i když někteří čeští byli tedy mnohem hezčí. A všichni češi odcházeli s VD...

V neděli už to bylo lepší, teda s holkama. Pro mě to byl děs, protože místo procházky jsem se musela vystavovat. Měla jsem slíbeno, že vyhraju, že prý posuzuje pan Hořák a panička by mi mohla pomoct k výhře. Jenže jsem se časově kryla s prckama a ti na rozdíl ode mně ještě vyhrávat potřebujou, tak se mnou šel páník, já dělala kraviny ještě větší než normálně a dostala jsem VD4 :-( No ještě že už to byla moje poslední výstava, teď už mě budou "týrat" jen na cvičáku...

Jo a ty holky... V neděli posuzoval pan rozhodčí z Ruska, pan Vanza, moc milý pán, dokonce mluvil plynule slovensky, tak to bylo prima i pro paničku. Ambruška dostala VN1 a Holly V1 CAC, takže už jí do českého šampiona chybí jeden jediný CAC z mezinárodní výstavy. Panička ji přihlásila do Budějovic, tak třeba to stihne ještě před krytím dochodit a budeme už pak obě jen zasloužilé matky bez dalších výstavních ambicí. A ať si to Mrožák užívá sám! Výsledky panička naskenuje snad brzy.

8.1.2012

Teda, to jsem ostuda, takhle dlouho jsem se neozvala... Ale to víte, připravovala jsem se na vrcholný výkon... K tomu se vrátím za chvilku... Musím totiž ještě napsat, co se dělo mezi tím.

To nejdůležitější je, že pilně trénujeme s figurantem Lubošem, abych někdy v budoucnu mohla udělat zkoušky. Stopy mi totiž jdou moc hezky, tak mě panička zatím nechce rozptylovat a makáme jen na obranách. Když mě Luboš viděl prvně, říkal, že se zbláznili všichni, kdo po hovawartovi chtějí zkoušky s obranou, protože tomu psovi to není vlastní... Ale viděl, jak je panička zoufalá a moc by ze mě chtěla šampiona, tak se slitoval a pracuje se mnou. Po čtyřech návštěvách už lovím peška jak o život. Prý to bude fuška, ale půjde to

Párkrát jsme taky byli na víkend pryč, pár fotek je na webu v našich albech. Ale jsme jak pytel blech, tak panička skoro nestíhá nic vyfotit...

No a teď už konečně k tomu mému vrcholnému výkonu - jak asi víte, chybí mi (kromě zkoušek z výkonu) už jen jeden CAC k získání titulu Český šampion. No a právě dneska v Brně jsem se překonala a u paní rozhodčí Juhácz jsem vychodila CAC v otevřené třídě. Národní vítěz už mi unikl, ale takové ambice já stejně nemám... Takže vážení přátelé, pokud mě ještě chcete vidět na výstavě v ČR, máte poslední možnost v únoru opět v Brně (ale až v neděli, v sobotu posuzuje Jana Svobodová a té se nelíbíme, tak budu radši někde v lese). Na mezinárodku do Brna jsem totiž ještě přihlášená, protože panička nevěřila, že to teď dokážu... A pak už jim na to kašlu, stačí, že chodím na cvičák, ne?

Bohužel pinčím holčičkám se tolik nedařilo, posuzoval sice pan rozhodčí Václavík, kterého mají holčičky rády, ale měl novou paní rozhodčí na hospitaci, tak byl stráááááááááášně přísný a dával špatná hodnocení i za věci, které normálně neřeší. Ambruška získala Nadějná 1 (prý má 32 cm - i když k měrce měla docela slušnou mezeru - a taky prý nemá srst ve výstavní kondici - ale řekněte sami, už jste viděli štěně pinče, které by mělo plně osrstěný krk?). No a Hollitka jako již obvykle kvůli zubu V1 bez titulu. Tak snad se v únoru bude holkám dařit líp, když já už to nepotřebuju, jupíííííííííííííí..

2011

 

6.11.2011

Dneska byl celkem prima den - panička s prckama někam odjela a já se s páníkem a návštěvou válela po sluníčku. Holky byly v Praze na mezinárodní výstavě - posuzoval pan rozhodčí Adlt a obě holčičky se mu docela líbily. Akorát Hollitka se zase "předvedla", dělala na všechny pejsky ramena a chodila jak Rambo, kvůli čemuž přišla o titul. Ale však víte, V1 od Adlta je jako CACIB od kohokoliv dalšího. Koukněte na posudky...

24.10.2011

Teda přátelé, řeknu vám, tenhle víkend byl od začátku do konce namazaným dospod... Panička se rozhodla, že když se ségrám Arye a Berince (ze Starého Rejvízu) tak daří v Polsku, že se tam určitě bude dařit i mně. No a když už se tam jede, vezme se i Hollitka. Ambru jsme nechali na hlídání u Dany v Ústí (Dano děkujeme) a vyrazili jsme.

Cesta strašná, poláci v podstatě nemají dálnice, navíc naše navigace se rozhodla, že nám bude šetřit kilometry (na nervy trochu pozapomněla) a v podstatě od Drážďan jsme pořádnou silnici neviděli. Když vám řeknu, že při objíždění uzavírky jsme narazili na dvě další a najeli nakonec kilometrů tolik, jako bychom jeli po dálnici a rychlostních silnicích přes Berlín, asi pochopíte, v jaké náladě jsme všichni do polské Poznane dorazili.

Další vtipná historka byla s mým rozhodčím - pán letěl z Portugalska až v sobotu ráno a let se mu samozřejmě zpozdil, tak jsme na něj dvě hodiny čekali. Pak mi řekl, že bych mohla být víc hovawartího typu a taky že jsem tlustá (já, které všichni rozhodčí vyčítají, že mi lezou žebra!) a dal mi VD. Hollitka dopadla trochu líp, dostala od německého rozhodčího V2 a moc hezký posudek, akorát v její hale byla větší zima než venku a ona chudinka se tak klepala, že ani nemohla stát...

Odpoledne nás páníci chtěli vzít na procházku, jenže v tomhle pitomém městě psi nikam nesmějí, tak jsme se prošli podél hlavní silnice na vodítku tam a zpátky a šli jsme do penzionu - ten jediný byl z celého víkendu fajn, navíc jsem mohla spát v posteli.

Neděle měla podobný scénář, jen se začlo včas. Dostala jsem teda V1, ale stejně to bylo k ničemu, paní rozhodčí udělila CWC (polská obdoba CACe) zpětně jen psům a fenám, kteří získali CACIB a resCACIB, ostatní poslala domů bez titulu, aby prý těch šampionů neměli v Polsku moc. Holly opět V2, opět moc hezký posudek, opět zima jak v Rusku, takže prý si má panička najmout handlera, když neumí psa předvést a nemá se vymlouvat na zimu - Holly se prý začíná otužovat, to chci vidět, hi hi hi.

Domů jsme jeli jinudy, abychom se vyhnuli uzavírkám, ale nebojte, taky jsme jich pár potkali. Takže nejlíp se měla vlastně Mrožka, která se celý víkend válela v Ústí a hrála si s Agátou (alias Arlen, posledním štěnětem švýcara, které Daně ještě zbývá).

7.10.2011

Dneska jsem byla s paničkou na cvičáku. Bylo mi divný proč dneska, když vždycky chodim v sobotu. Představte si tu potupu, místo blbnutí s ostatními pejsky mě zavřela do kotce, povídala si s nějakou cizí paní a pak mě táhla rovnou na plac. Já jí dám, zavírat mě do kotce, za trest jí nebudu poslouchat. A ještě mi ani nedá pamlsek, potvora! No ale ta cizí paní říkala, že to nebylo tak špatný, prý nás pečlivě sledovala a dávala nám body - dostali jsme 84 ze 100 a prý bychom měli i víc, kdyby panička byla víc energická a já míň pomalá a neochotná.

Přeloženo do lidštiny - dnes jsem uspěla při skládání zkoušky ZOP (=základní ovladatelnost psa). Znamená to jen tolik, že získám vyšší třídu chovnosti. A taky to, že od druhé půlky října se začnu učit stopovat, abych mohla jít na zkoušku ZM a získat pak titul českého šampiona, všechno ostatní už k tomu mám.

25.9.2011

To vám zas byl víkend... Začalo to už v pátek, když babička odvezla do výkrmny oba prcky a mě tu nechala. Hned jsem čula nějakou lumpárnu. Ale, možná jsem se spletla? Páník mě vzal domů a mohla jsem spát v posteli, to vypadá dobře  No jo, jenomže jenom do tří do rána, pak šup šup vstávat a do auta. Když jsem se vzbudila, byli jsme v Kroměříži, tady si to pamatuju, tady jsem vloni udělala paničce takovou radost, že skákala metr vysoko a málem ztratila brejle - doufám, že nečeká, že zase vyhraju... Sakra, čeká, už mi zase dávají ten strašný výstavní obojek a jdu do kruhu   Kouknout na zuby, běhat, přestávka, běhat, běhat... a pak najednou konec, po mně už paní rozhodčí nikoho pryč neposlala - skončila jsem těsně pod bodovaným pořadím... Páníci byli trochu smutní, ale pátá z šestnácti, kdo to dokáže, že jo

Hlavně že už je konec, páníci mě berou do lesa... Nevíte, proč panička tak skučela, když jsem se až po břicho propadla do blátolouže? Já myslela, že už to mám za sebou a můžu se ušpinit... Tak nemám, panička mě táhne v hotelu do sprchy, chjo

Ráno vstáváme brzo a jedeme zase na ten cvičák, no neřikejte, že mě zase táhnou na nějakou výstavu?   Ne, tak dobrý, bude sranda, střílí se tu, štěkám jak o život a vrtím ocasem, protože mě ten humbuk hrozně baví  Paničko, nenapomínej mě, mně to fakt hrozně baví. Kam mě to táhneš? Takových nových věcí, hele, už zase střílej, ale když teda někam jdeme, tak já jdu za Tebou a ani štěkat nebudu, ale maličko se stejně kouknu, jo? Hurááááááááááááá, taháš hračku, můžu ji chytit? Můžu? Jo? Super!!! Hele, neber mi ji ještě... Cože, už zase k noze? A čím to ta paní točí, to tak divně řehtá... No nic, nevoní to, tak jdeme dál... a zase zpátky... Tahle paní s pytlem asi sbírá odpadky, já jí trochu pomůžu, jo? Nebo myslíš, že nemám, když mě kvůli tomu dáváš cizí paní? Jo aha, Ty jenom trénuješ přivolání A proč se přitom schováváš mezi ty lidi? Já Tě stejně najdu! Jee, Ty mě chválíš víc než normálně, tak já tedy půjdu i k noze, když si to přeješ. A proč sem jdou ti lidé? To bude bžunda... Oni jdou zase pryč, to je nuda. Ale aspoň zase někam jdeme. Cože, ke kolíku? A Ty se jdeš jako schovat? Proč sem jde ten pán? Koukej, něco mu upadlo, ale já mu to teda zvedat nebudu... Tak už poběž ke mně a půjdem pryč, trochu se tu nudím... Paničko, Ty jsi nějaká dojatá

Hmm, kruhu jsem se taky nevyhnula, ale je tu ten milý pan rozhodčí, Kukla se tuším jmenuje... Nějak víc mě dneska měří a prohlíží, ale prohlídka zoubků a výstavní postoj je už pro mě rutina, dostávám taky pochvalu za výborné předvedení, pak pan rozhodčí potřese paničce rukou, paní jí dá nějaké papíry a panička celá šťastná říká, že si teda na jaře s Darsíkem užiju - to asi jako že můžu mít štěňátka, hurá, už jsem dospělá 

22.9.2011

V sobotu vyrážím na klubovku. Se mnou v mezitřídě je dalších 15 holek, tak mi držte palečky, ať dobře dopadnu. Odpoledne půjdu se ségrama o nejlepší chovatelskou stanici a pak konečně na procházku, jéééééé to bude prima. V neděli mě čeká bonitace. Páníček je zvědavý jak dopadnu, protože doma dělám všechno možné, jen neposlouchám. Hmmm

18.9.2011

Tohle není fér. Ti malí uřvaní hajzlíci jsou úspěšnější než já. Z Ambrušky byl údajně u vytržení i slovenský pan rozhodčí Matyáš a Holly přivezla medaili a nááádherný pohár - prý je Národní vítěz. Aby se holky nemohly moc chlubit, vyhodila jsem pojistky v celém kladenském okrese a panička nemůže naskenovat výsledky a posudky, taková já jsem šikovná. Brzy se snad objeví u Jany Vydrové fotky z klubovky, předem děkujeme, že nám dovolila je využít a dáme je i do našich alb. Zítra budou v albech holek aspoň fotky z výletů kolem Brněnské přehrady a také z dnešní cesty domů v nové kleci. Jo a taky pár, kdy se panička snažila Hollitku vyfotit s pohárem, jenže Hollitka se ho bála a snažila se vzít kramle, hrdinka. 

17.9.2011

Zrovna se ozvali prckové z Brna. Prý mají nádherné babí léto, sluníčko a 22 stupňů. Včera byly holky na 12 km výletě, aby prý v noci hezky spinkaly a dnes se pěkně předvedly na klubovce. To se jim taky splnilo - Holly má svého prvního CACe (tedy prvního českého, ze Slovenska už má) a Ambruška má VN1 - panička je prý trochu smutná, že nedostaly nejlepšího pupáka, ale nemůže mít úplně všechno, že... Fotky prý budou, i když cizí, panička byla ze dvou pinčů tak zmatená, že nic nestíhala... Posudky prý mají obě holčičky krásné, takže co víc si přát... Snad jen zase na výlet? Prý jo, prý se panička převlíkne do tílka a vyrazí, mají naplánovaných 16 km, tak ať jsou za světla zpátky... Držím do Brna i s páníkem palce na zítra.

4.9.2011

Tak na houbách jsme sice nebyli, ale zato nás páníci vzali na dlouhatánský výlet (prý normálně tuhle trasu jezdí na kole, ale to bychom nezvládly, takže jsme kus popojeli autem, i tak to ale bylo přes dvacet kilometrů). Ve albech smečky a Hollitky i Ambrože je pár nových foteček.

2.9.2011

Panička měla dneska ráno záchvat vážení a aby neměla depku, kolik váží, tak vážila i nás... Vezmu to odspoda - Ambrož váží 2,6 kg (hamoun jeden nenažraná), Holly 3,6 kg (zjevně jí přítomnost Ambrušky prospívá) a já mám 34 kg - fakt nevím, proč z toho má panička radost, když vážím nejvíc, co jsem kdy měla... no ale co, hlavně že mi ty granulky pro kojící feny tak chutnají.

Na víkend se chystáme vyrazit do lesa na houby a pak někam k vodě, užít si poslední pěkný víkend letošního roku.

21.8.2011

Tenhle víkend byl pro nás všechny plný dojmů a zážitků. Začnu od Ambrože - protože byla na očkování proti vzteklině až tenhle týden, nemohla s námi jet na Slovensko. Takže byla v pátek ráno hozena do jámy lvové = unesena babičkou na chatu. Chyběli jsme jí prý asi tak deset minut - než dostala první jídlo (potvora jedna nenažraná). Vrátila se až teď v neděli kolem sedmé, zkontrolovala misku (fuj, jenom granule?) a zase hodlala s babičkou odjet. Musela jsem na ní štěknout, páníci by byli smutní....

No a teď já s Hollitkou - jak už jsem prozradila, páníci nás vzali na Slovensko - slibovali Zlaté Písky a místo toho nás vzali na Petržel (nebo Petržalku?) na otravnou výstavu. Ale co, když už jsme tam byly, tak jsme se do toho opřely. Hned první úspěch zaznamenala v sobotu Hollitka - dorostla do rozměrů neměckého pinče   Ba ne, jen slováci neznají trpasličího pinče, tak prostě vynechali slovo trpasličí a udělali pro ni extra plemeno "pinč". A hloupá poctivá panička to šla nahlásit, takže z ní udělali normálního malého hladkosrstého pinče a hned měla konkurenci. Jenže když už je ten německý pinč, tak to musí všem nandat, že? Ve své třídě získala ze tří fenek svůj první slovenský CAC. V soutěži o CACIBa skončila druhá, panička říká, že je to veliký úspěch... Já se tedy také rozhodla vyhrát - a taky že jo... Nevíte, proč byl páník smutnej, když jsem dostala VD1? Pan rozhodčí ze Švýcarska říkal, že bych prý měla ještě tak 4 kila přibrat (a to teď vážím nejvíc, co jsem kdy měla). Pomoc, já nechci být koule

Odpoledne jsme se i toho zlatého písku dočkaly (ten kemp s travnatou pláží se tak jmenoval). No a v neděli zase na výstavu... Hollitka opět v roli německého pinče a já v roli outsidera... Hollitka se paní rozhodčí moc líbila, ale ty druhé dvě holčičky se jí líbily víc, takže dostala jenom V3... Ale zato já... Takhle strašně ošklivej a nedokonalostí plnej posudek jsem snad ještě neviděla. Radši ani nechci vidět posudky těch zbylých tří fenek v mojí třídě, protože i s tímhle jsem dostala V1 CAC  . O CACIBa mě porazila šampiónka, takže skóre je vyrovnané - i já si vezu domů resCACIB. Těšte se na další zprávy od čtvrtinových slovenských šampiónek a užijte si krásný sluníčkový týden.

dsc03765.jpg

dsc03779.jpg

Další fotky můžete vidět ve fotoalbech mě, Hollitky a smečky.

14.8.2011

Hurá, tak to vyšlo, konečně jsme byli na pořádném výletě - koukněte na fotky z Krušných hor. V sobotu jsme uběhly skoro třicet kilometrů vedle kola. Jen ta malá potvora Ambruše vůbec nemusela běhat, jen se čas od času vyčůrala nebo popošla do velkého kopce, aby to panička neměla tak těžké, jinak se klidně vezla v klokance. A tak ani nemá odřené tlapky, jako mám já - jau jau No ale zase už jsem nemusela na kolo v neděli, to jsme se s páníkama šli pěšky a bylo to moc fajn. I ten malej terorista musel trochu šlapat - no, aspoň byla hodná cestou domů.

8.8.2011

Prši, prší, jen se leje... Tohle léto je fakt naprd, těšila jsem se na výlety, když páníčkové nejedou nikam na dovolenou a místo toho trčíme doma No, aspoň jsme se byli podívat u Dany, na štěňata švýcarů (stále jsou ještě kluci i holky volní, viz. www.svycari.info) - rostou jako z vody, už mají pět kilo... Ambra byla strašně legrační - hned mezi dveřmi ji přivítaly Alwa s Arwen (dospělé švýcarky) a Ambruše měla úplnej hysterickej záchvat, Dana si vážně myslela, že Ambra je zakousnutá, přitom holky byly pár metrů daleko. Ale za chvilku se otrkala a v neděli už se nechávala i očuchat a olízat. V neděli ráno jsme vyrazili do lesa na houby, to bylo moc fajn, i Ambruše skákala přes borůvčí jako mistryně světa... Akorát jsme - nečekaně - strašně zmokli. Ale tenhle víkend už prý konečně opravdu pojedeme do hor, hurá, pořádně se proběhnu.

1.8.2011

Slibovala jsem zážitky z hor, ale jestli u vás bylo stejně hnusně jako u nás, tak asi pochopíte, proč jsme na žádný výlet nejeli O to víc ale naše demoliční četa zaúřadovala páníkům doma - já totiž byla smutná, že prší, tak mě panička pustila domů... Hurá, vlítla jsem na gauč (ten náš bílý) a krásně jsem se na něm vyválela a osušila si chlupy Nevěřili byste, jaký je páník hysterka... Kromě hysterčení nad (nyní tmavošedým) gaučem se páníček celý víkend intenzivně věnoval vylepšování mých stránek... Asi už bych teda měla říkat našich, protože ti malí smradi jsou pomalu větší celebrity než já... Až budete hledat, co se změnilo, tak například jsou mnohem přehlednější výsledky výstav, videa, na přeorganizování fotoalb se ještě pracuje... A pokud vás zajímá, jak ten malej černej terorista roste, koukněte na fotky (použijte odkaz "všechna alba", ty ostatní se teď předělávají a nejsou zatím funkční) nebo na videa...

25.7.2011

Teda, řeknu vám, dva pinčové v domě, to je teda fičák. Hollitka byla tak zlaté, hodňoučké štěňátko... Ale zase je sranda Nevím teda, jestli to vtipné přijde i paničce, to věčné "Ambra nesmíš", "Ambra fuj", "Ambruško vyčůrej se", "Ty hade, co děláš na těch schodech", "Uf, konečně spí" je teda fakt na palici... Chtěla to, má to... A ba ne, mně připadá, že to byl dobrý nápad, Holátko je v sedmém nebi, pořád si s Ambruškou hraje, když se řítí do nebezpečné situace, tak jí chrání a hlavně nás páníčkové všechny tři strašně moc mazlej... V pátek vzala panička Ambru do víru velkoměsta (to my s Holly absolvovaly taky, kdysi) - chvilku byly v práci, ať si zvyká mezi lidmi, potom jely metrem a taky domů autobusem, prcíček byl prý moc šikovný a všechno bravurně zvládl (jen prý se jí nelíbilo, když panička dobíhala autobus). No a navečer, když konečně přestalo pršet, jsme taky vzaly Ambrušku na první procházku, ať to tady taky trochu pozná - teda řeknu vám, ona je nezmar - panička jí pořád chtěla nosit a ona že ne, že když má od Holly půjčený takový krásný svetr, tak přece nemůže být v klokance, odhaduju, že uběhla klidně přes kilometr... V sobotu jsme byli celá rodinka na návštěvě u kamarádů, opékat buřtíky, tak s námi Ambruše byla na obědě v hospůdce, na maličké procházce (to se jí zjevně moc líbí, do naší turistické rodinky zapadne jedna báseň) a pak na zahradě (a taky u paničky pod mikinou, večer...). Koukněte do fotogalerie, ze všech těchto aktivit má Ambruška nějaké fotečky ve svém albu. Tak haf, zase se ozvu, nejpozděj po víkendu, to se totiž chystáme do hor...

20.7.2011

O víkendu jsme obě byly na národní výstavě v Mladé Boleslavi - já už v podstatě jen pro formu, stejně už letošní české tituly nepotřebuju... Hollitka měla velký den, poprvé šla o CACe v mezitřídě. Byla moc šikovná, i když tedy neměla příliš náladu, dostala ale resCAC ze tří pejsků, takže dobrý, ne? No ale proč o tom píšu - na té výstavě se totiž upekla velká věc - panička si začala povídat s Luckou od Cézárka a dozvěděla se, že je volná černá fenečka v CHS Vytunie po Daisy Pískovec. No a protože a) Daisy je dcerka Xyllky, b) miminka jsou opravdu nádherná, panička nelenila a hned v pondělí Petře Bártové napsala. A světe div se, opravdu byla volná černá holčička a panička byla první zájemce a zároveň prošla lustrací... Takže od včerejšího večera už Holly není rozmazlený jedináček, ale rozmazlený sourozenec. Seznamte se, Ambra Vytunie, benjamínek naší rodiny:

snimekambra-004.jpg

 

26.6.2011

Dneska mě panička vzala na výlet, hurá... No jo, jenže zase na výstavu, jako by jí nestačilo, že už jsem vyhrála tolikrát... A Holly, potvora, mohla klíďo zůstat doma (prý měla hárat, tak jí panička nepřihlásila, ale já si stejně myslím, že má protekci - vždyť vůbec nehárá). Tak nevím, jestli jsem neudělala chybu - já totiž dostala V1, CAC, tak aby snad proboha nechtěla jet ještě někam jinam! Teď mi tu páník našeptává, že prý až v červenci do Mladé Boleslavi - ach jo, to je už za měsíc, hnus!

17.6.2011

Ty jo, už je to zas skoro měsíc, co jsem se neozvala...Zato jsem toho stihla i se ségrou spoustu zažít. Nejdřív jsme byly na víkend v Jeseníkách, to jsme měly hrozně moc chodit, jenže bylo ošklivo. Ale i tak to bylo príma, ostatně koukněte na fotky. Teď jsme zase na pár dní byli v Jizerkách, pro změnu na kole, teda my se to teprv učily, ale prý nám to moc šlo. První den tedy ještě páník pracoval, tak s námi šla panička pěšky, ale další dva dny už jsme jezdili na kolech - dohromady za tři dny máme v tlapkách 65 kilometrů - jsem prostě dobrá, ale musím sebekriticky uznat, že Holly je lepší - s těma jejíma malýma tlapičkama bych to běhat nechtěla. Mezitím jsme byli na výstavě v Klatovech, ale to se nám moc nedařilo - já mám resCAC, Holly V2.

24.5.2011

Ode dneška jsme obě oficiálně prohlášeny za Českého Junior šampiona. Páníček nám to vyběhal... A taky nám zařídil opisy průkazů původu, které padly za oběť sobotní průtrži mračen na výstavě.

22.5.2011

Odteď už není jen "máj, lásky čas", ale taky "máj, výstav čas". Tenhle víkend jsme byly se ségrou na Nord Bohemia Canisu, v sobotu na národní výstavě a v neděli na mezinárodní. Hollitce už o nic nejde, tak nebyla vůbec nervózní, krásně se předvedla a oba dva dny získala V1, CAJC a BOJ (nejlepší mladý plemene), a to od dvou různých rozhodčích (v sobotu od pana rozhodčího Vondrouše, v neděli od Václavíka - toho si obzvlášť ceníme, protože pan rozhodčí Václavík byl dříve poradcem chovu trpasličích pinčů). Panička moc chtěla jít s Hollitkou do soutěže o BIS Juniora, ale páníkovi bylo horko, bručel jako vždycky, tak má prcek smůlu. No a já, protože jsem tak nějak pomalejší a neberu to tak hákem, jsem v sobotu dostala jen Výbornou 4 od paní rozhodčí Sochorové, ale zato dneska od pana rozhodčího Kukly mám Výbornou 1 a CAC. Tak už mi stačí jen jednou vyhrát a pak taky začít poslouchat, abych udělala zkoušky a dostala i dospěláckého šampiona.

15.5.2011

Tenhle víkend byl prostě jeden úspěch. Nejen že naši hokejisti předvedli krásný hokej a zaslouženě vyhráli bronzové medaile, ale my obě jsme si po delší pauze přivezly nějaké ty ceny.

V sobotu jsme byly na klubovce, teda já na hovawartí a Holly na pinčí, obě jsme si vyběhaly vítězství ve své třídě vč. čekatelství, takže já jsem po deseti měsících snažení splnila podmínky pro udělení titulu Český junioršampion. Holly získala svého druhého CAJCe, poprvé nebyla ve třídě sama a asi ji to nějak motivovalo nebo co, tak to těm zbylým dvěma nandala. Jako bonus dostala ještě Klubového vítěze mladých mezi fenami, takže vlastně porazila celkem tři další prcky - ona je malá, ale šikovná.

My už pak s páníkem jeli na návštěvu k Trejbalíkům, panička s Hollitkou šly ještě na bonitaci. Ta malá potvora to nakonec stihla dřív než já a je z ní oficiálně chovná fena. Získala bonitační kód I, A1,4, K1, P1. Jestli tomu rozumíte stejně málo jako já, znamená to, že má červenou barvu, celkový vzhled má v rámci standardu, ale příliš jemný, chybí nám 2xM3 (to jsou takové úplně nedůležité pidizoubečky úplně vzadu, ale řekněte, kam by je do té své piditlamičky dala...), chybně nesený ocas (jako že ho má trochu na stranu, ale jak říkal pan rozhodčí Hořák - ocasem se nechodí) a to P1 znamená, že má vyrovnanou povahu - to teda nevím, čím ji panička nadopovala, protože jestli ten náš malej rapl má vyrovnanou povahu, tak já jsem šampion.No a teď přichází to nejlepší - v neděli jsme obě už společně byly na mezinárodní výstavě v Praze. Páníček měl kocovinu po vydařené návštěvě u Trejbalíků, takže mě vystavovala panička - sice se snažila, ale já už jsem zvyklá na páníka - navíc konkurence byla veliká, všechy čtyři jsme byly moc pěkné (a tři černé), takže to paní rozhodčí neměla jednoduché. Nakonec jsem dostala Výborná 3. Ale světe drž se - Holly opět nebyla ve třídě sama a opět vyhrála! Takže ta malá potvora má třetího CAJCe a taky splnila podmínky pro titul Český junioršampion. A jak už tak byla rozjetá, získala i titul BOJ = Nejlepší mladý pes. Stejně tu malou potvoru jednou zakousnu, až se páníci nebudou dívat, protože ona si normálně ten titul vychodila za pouhé čtyři měsíce!

 

WE ARE THE CHAMPIONS

dsc02932.jpg

27.4.2011

24.4. jeli páníčkové do Českých Budějovic a nás vzali s sebou. Čekaly jsme nějaký výlet a ono nic, zase nějaká výstava. Tak jsme se pomstily - nic jsme nevyhráliy Holly se pomstila víc, byla ve třídě sama a přesto nevyhrála, resp. nedostala CAJCe

14.4.2011

Dnes jsem objevila Ameriku, stránky mojí ségry Blackberry. Moc pěkné, podívejte se.

12.4.2011

V neděli jsem byla se ségrou na výstavě v Ostravě. Celý den jsme se neviděly, protože já byla s paničkou v hale a páníček s Barčou venku, na sluníčku a větru. Upřímně, nic jsme nevyhrály. Mě zkritizovali uši, Barče neřekli pro jistotu nic. Za 14 dní jedeme do Českých Budějovic na další výstavu, tak snad to bude lepší.

2.4.2011

Včera jsem byla v Hradci Královém na veterině. Nejdřív jsem si myslela, že jedu na výlet a nic. Pan doktor do mě něco píchnul, mě se začalo chtít spát. Statečně jsem se bránila, ale nakonec jsem podlehla. Co si matně si pamatuju, že mě páníček někam přenášel, natahoval jako hada, panička říkala, že kdybych jí spolkla, že už se do mě vejde celá - vůbec tomu nerozumím. Pamatuju je, že mi nedali skoro dva dny najíst! Prý jsem byla ale moc šikovná, dneska dostanu vařený, ucho a já nevím co všechno. Nejdřív ale jdu za holkama na cvičák, už za chvilku, tak mě nezdržujte. Málem bych zapomněla na to nejdůležitější, co jsem v Hradci vlastně dělala. Byla jsem na rentgenu loktů a kyčlí. Výsledek můžete hádat nebo se podívat do mého profilu.

29.3.2011

Dneska jdu s páníkem na cvičák. Vůbec nevim, co tam budu dělat. Panička říká, že neposlouchám a že bych nesložila nějakou zkoušku ZOP nebo co. Já tomu nerozumim, ale když to říká. Tak mi držte palce, třeba mi to půjde, ještě teda nevím co, ale třeba jo.

7.2.2011

Včera jsme se vrátili s páníkama z Brna. Byla tam mezinárodní výstava DUOCACIB Brno. Celý víkend nás nutili se vystavovat . Hrůza, co vám mám povídat. Ale přežili jsme to a teď už doma zase děláme hlouposti. Na další výstavu se chystáme až za dlouho, myslím, že až v dubnu do Ostravy. To je spousta času na zlobení A navíc mě ta malá mrcha porazila - dostala svého prvního CAJCe.

1.1.2011

Přejeme všem kamarádům a příznivcům vše nejlepší v roce 2011. Musím se taky pochlubit, že mám hrozně statečnou malou ségru - zažila letos prvního Silvestra (já už loni, a že to zvládám s nadhledem, to už víte) a ani trochu se nebála. Jen jí byla venku na zahradě trochu zima, tak ji nakonec panička vzala pod bundu a ona si tam, potvora, spokojeně usnula. Zítra bude strašný den, panička mě bude koupat, že prý abych příští týden v Olomouci byla nejkrásnější (tak doufám, že ségru umyje taky, ať v tom nejsem sama).

2010

 

12.12.2010

Zrovna jsme se s paničkou vrátily z Německa - z Kasselu. Teda řeknu vám, takhle nudný víkend už jsem dlouho nezažila - skoro pořád v boxu nebo v hale, celé dva dny No ale panička říká, že to zbytečné rozhodně nebylo - v sobotu dostala zase nějaký pohár a malý papírek "Jugend CAC" a měla strašnou radost. Dneska se na mě koukal takový divný pán (jiný než v sobotu) a trošičku jsem se ho bála. Panička říkala, že jsem neměla, že se mě bál taky a že se nám proto trochu pomstil - dal nám hodnocení "gut", že prý jsem bázlivá - no věřili byste tomu? Já a bázlivá? Ta černá mazlivá koule? Blbost, co? Ale panička na mě byla zbytek dne strašně hodná, i když byla maličko smutná - asi se budu bát častěji, je to prima, pořád mi dává dobrůtky a mazlí mě. No nic, jdu spát ven, aby mi prý narostlo víc chlupů nebo co. Tak dobrou...

10.10.2010

Miluju pana rozhodčího Kuklu - vždycky, když mě vidí, má pak panička hroznou radost a mazlí mě a dává mi dobroty - dneska zase... Potřásl paničce rukou a dal jí takový malý papírek s nápisem CAJC - nevíte, co s tím ta panička má? Ale stejně to není spravedlivý - Holly dostala jen takovej obyčejnej papír s nápisem "velmi nadějná 1" a panička se s ní mazlila úplně stejně a říkala, že je pašák - a to u toho byl úplně jiný pán, nějaký Řehánek (toho asi taky budeme mít rády ). Už se těším na prosinec, to jedeme na výlet do Německa ještě s Arwen a tetou Danou - do Kasselu hned na dvě výstavy. Tak třeba dostanu dvakrát tolik dobrot, mňam Páník dá zítra posudky do záložky výstavy.

25.9.2010

Sláva mi nějak stoupla do hlavy, tak sem už nepíšu... Ba ne, páníčci mě na tři týdny odložili k babičce do výkrmny (že prý jsme se ségrou moc hubené) a sami odjeli na kola do Řecka (že prý jsou moc tlustí). Mezitím mě teta Dana vzala na výstavu do Mladé Boleslavi - moc se mi nedařilo (VD4 z osmi psů), paní rozhodčí Svobodová byla hodně přísná (já fakt nevím, proč jí ti páníčci nějak neovlivnili, když se stejně jmenuje) - prý mám vypelichaný ocas (panička teda měla tu drzost, že říkala, že měla rozhodčí pravdu...) - ale dneska jsme to s paničkou paní Svobodové nandaly - máme CAJCe z klubové výstavy, heč.

dsc02017.jpg

V neděli 26.9.2010 jsem pak úspěšně prošla svodem mladých se svodovým kódem 5/1A. Kdybyste tomu rozuměli stejně málo jako páníček, tak to znamená, že lepší hodnocení jsem dostat nemohla. Taky jsem se zde viděla se třemi mými sestřičkami. Tuto událost jsem si nemohla nechat ujít a tak jsme si udělali společné foto.

svod_2010.jpg

19.7.2010

Včera jsme se ségrou byly obě na výstavě v Mladé Boleslavi. Teda řeknu vám, to počasí stálo fakt za prd - já jen vypadala jako zmoklá slepice, ale chudince malé Holly byla strašná zima a navíc musela ťapkat v deseticentimetrové trávě - a ten divný pán, co ji prohlížel, jí vyčetl, že moc zvedá přední tlapky, tomu fakt nerozumim, ať si to zkusí sám...  No ale co, jako i minule jsem dopadla moc hezky a ségra vlastně nakonec taky - koukněte do sekce výstavy. No a taky musím tu malou zrzavou potvoru pochválit - konečně zas trochu přibrala (i když stále neváží víc než můj ocas) - 2,6 kg.

12.7.2010

Nějak fakt se ségrou nestíháme mezi vším zlobením vůbec psát. Já paničku navíc zlobím tím, že vůbec nepřibírám - no řekněte, kdo by v tomhle strašným vedru žral, že jo... No, ale mně 32 kilo připadá furt dobrý - ségra má 2,5kg, no řekněte, co je víc  Za tu dobu se toho spousta změnila - už umíme obě plavat, chodit po horách i běhat vedle kola. A vůbec, co mám povídat, koukněte na fotky a haf zase někdy příště.

PS: Vlastně ještě pár vývojových zpráv - ségře padaj zuby a já asi hárám.

8.6.2010

Dlouho jsem se neozvala. Nějak nemám čas, pořád zlobím, co to jde. Páníček si objednal hromadu písku, prý na betonování nebo co ... celou jsem mu ji pěkně rozhrabala, to jsem šikulka co?

Taky jsem přihlášená na další výstavu, tak mi držte palečky. Tentokrát do Mladé Boleslavi (v červenci). Minule si panička nepřečetla pořádně pokyny a já možná kvůli tomu přišla o svůj první pohár pro vítěze .

12.4.2010

Haf! Vážím už 28,5 kg a jsem už větší než Wendy (takovej divnej starej vlčák, co bydlí u velké paničky v Praze)! Máme už doma tu malou potvoru Holly, ale panička mě k ní nechce moc pouštět, nevíte proč? Koukněte na fotky do alba a řekněte - nemám se od nich radši odstěhovat? Chcete mě? 

29.3.2010

V sobotu jsem poprvé viděla svou budoucí sestřičku, fotky se za chvíli objeví ve fotoalbu. Je menší, než mám já hlavu, budu si muset dávat pozor, kam šlapu... Ale krásně voní, mohla jsem ji očichat i olíznout, heč Na paničku teda měla trochu alergii (viz. fotky), ta ale tvrdí, že to bylo od komára 

26.3.2010

Převzato z webu ČMKU - opravdu stojí za shlédnutí:

V sobotu 13.3. Alena Smolíková se svou fenou border kolie Keysi (Dapper Dame Black Chevers) zvítězila v nejprestižnější dogdancingové soutěži na světě pořádané na výstavě Crufts. Po loňském 3. místě tak potvrdila, že patří mezi světovou špičku v tomto psím sportu. Alena s Keysi jsou první neanglický tým, který toto dokázal. Za zmínku rovněž stojí, že její bodový zisk byl 29,23 bodu z 30 možných a z 9 známek od tří rozhodčích obdržela mimo jiné jedenkrát plný počet 10 bodů a dvakrát 9,9! Druhého v pořadí Angličana Richarda Curtise porazila téměř o 1,5 bodu! Třetí skončila Maďarka Csilla Liszkoczi.

Alenu na její cestě za úspěchem podpořila firma Eukanuba, časopis Psí sporty, SDH Rokytnice nad Jizerou a Létající psi Nymburk. Jakub Štýbr

Gratulujeme !!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=dLeKVgFly2g&feature=player_embedded

 

23.3.2010

Vážím krásných 26,1 kg. Možná jste si už podle fotek všimli, že minulý víkend jsem byla na návštěvě u maminky. Sice na mě trochu vrčela, ale pak mi půjčila starší ségru na hraní - prostě žůžo. Snažím se páníky přemluvit, aby mi pořídili taky takovou ségru - že prej teda jako jo, ale že už další takový tele?!? nechtěj, tak že mi pořídí něco malýho a roztomilýho na hraní - koukněte na stránky mojí budoucí sestřičky trpasličí pinčičky Hollynky (viz. záložka vlevo). V sobotu se na ní jedeme podívat, panička už se moc těší, páník bručí... tak já nevim, mám se těšit, nebo taky bručet? 

8.3.2010

Po delší době opět nové zprávy - zlobení mi zabírá tolik času, že jsem se málem zapomněla pochlubit, jak rostu... Momentálně vážím 24 kilo a štěněcí zuby už u mně nehledejte - nejsem už přece žádné štěně, ne?  Za měsíc a půl už půjdu na první výstavu, tak to už jsem přece kus psa, nemyslíte?

19.2.2010

Ufff, jde to ztuha, už tolik nepřibírám - za poslední dva týdny jenom kilo... Takže teď mám 21,3 kg. Panička říká, že je to dobře, že mi aspoň zesílí kosti nebo co... A že prý když furt lítám a blbnu, tak se nemůžu divit

17.2.2010

Mám za sebou čtyři dny běžkování na Šumavě, koukněte do fotoalba. Taky jedno povedené video - já si prostě nemohla pomoct...

7.2.2010

Dlouho jsem se neozvala - to víte, oslavit narozeniny (už mi byly čtyři měsíce, hééč) není žádná sranda, páník by mohl povídat...

Aktuálně hlásím 20,3 kg a už mi zase vypadala spousta zubů (těch druhých už mám 11).

28.1.2010

Pomalu atakuju hranici 20 kg (dnes ráno 19,3kg) a už mi vypadalo 8 zubů.

25.1.2010

17,7 kg (nalačno) a pátý zub pryč. Ta panička mě furt měří a váží, jak kdyby chtěla, abych už byla velká... Ba ne, spíš to bude tím, že vždycky když si ráno na váze zoufalstvím trhá vlasy, já se jí tam vetřu, aby viděla, že by to s ní mohlo být ještě horší 

24.1.2010

Já to dokážu, budu mít ve čtyřech měsících těch dvacet kilo, které panička vyčetla z nějaké tabulky jako ideální váhu. Mám 17,4 kg. Co dodat...

PS: Už jsem musela z pelíšku vyhodit svoji opici, obě jsme se už nevešly

21.1.2010

A já mám už 16,6 kg a vypadané čtyři zoubky. Neměla bych začít držet dietu? 

19.1.2010

Panička říká, že jsem nějak napřed nebo co... Prý jsem si ty mléčné zoubky měla ještě tak měsíc nechat... No co, zatím jsem zahodila jen ty dva vepředu nahoře. Zato mi tam ale rostou dva krásné veliké zuby, abych toho mohla ještě víc zničit  

PS: Heč, už vážím 16,3 kilo, jsem asi jediná ženská, která za týden přibrala kilo a ještě z toho mají všichni radost.

16.1.2010

Dnes jsme s tetou Petrou byly na dloooouhatanááááánské procházce ze Srbska do Dobřichovic. Byla jsem trošičku unavená, ale hlavní účel jsem splnila = udělala jsem paničce velikou radost, jaká jsem spořádaná v autobuse, metru i vlaku. Dokonce i ty ošklivé kousací kovové věci, co se mi pod tlapkami měnily z roviny na schody a zase zpátky, jsem prý moc hezky zvládla.

15.1.2010

Vážím 15,4kg ;-)